Ārstniecības posmi un secība

Diagnostika un plānošana

Diagnostika un ārstēšanas plāna sastādīšana ir viens no būtiskākajiem brīžiem ārstēšanas procesā, kas visbiežāk nosaka ārstēšanās rezultātu, tāpēc tajā ir būtiska zobārsta protēzista un sejas žokļu ķirurga veiksmīga sadarbība.

Kaula uzaudzēšana

Atsevišķās situācijās, ja žokļa kaula apjoms nav pietiekams implanta ievietošanai, tas tiek uzaudzēts.Visbiežāk tas nepieciešams augšžokļa zobu rekonstrukcijā.

Implanta ievietošana

Implants tiek ievietots žokļa kaulā īsas un nesāpīgas operācijas laikā, izmantojot lokālo anestēziju

Dzīšana

Šajā periodā, kas seko implanta ievietošanai, notiek tā savienošanās ar kaulu, un izveidojas stabila zoba saknes imitācija zoba kroņa balstīšanai. Dzīšanas laikā var tikt izmantots pagaidu zoba kronis estētiskos nolūkos.

Gala restaurācija

Pēc tam, kad implants ir ieguvis pietiekamu saķeri ar kaulu, uz implanta tiek uzcementēts vai uzskrūvēts zoba kronis no mākslīga materiāla. Sānu zobiem parasti kroni veido no metālkeramikas, bet priekšzobiem no cirkonija oksīda, kas dod labāku estētisko rezultātu.

Kopšana un kontrole

Laba mutes dobuma higiēna un regulāras kontroles vizītes pie zobārsta ir būtiskas, lai sasniegtais protezēšanas rezultāts kalpotu ilgi.