Tradicionālā neizņemamā protezēšana

 

Zobārstniecības klīnikā CityDental ir pieejami daudzveidīgi zobu protezēšanas pakalpojumi, kad par neizņemamo konstrukciju balstiem tiek izmantoti esošie zobi. Protezēšana uz zobiem ir tradicionāla neizņemamās protezēšanas metode, kas pazīstama sen, tomēr, pateicoties jauniem un uzlabotiem materiāliem un tehnoloģijām, ir aktuāla joprojām. Šodien sasniedzamo rezultātu kvalitāte ir ievērojami augstāka par to, ko, izmantojot šo pašu metodi, bija iespējama panākt 10 vai 15 gadus atpakaļ.

 

Neizņemamā protezēšana, konstrukciju balstot uz zobiem, ir izmantojama vairākos pamatgadījumos:

 

Situācijās, kad zobs ir zaudēts pilnībā (izrauts jeb ekstrahēts)

Rekonstruēt iespējams kā vienu, tā vairākus zaudētus zobus gan žokļa sānu, gan priekšējā daļā. Visizplatītākais šī risinājuma pielietojums ir viena atsevišķa trūkstoša zoba rekonstrukcijai, kad tiek izgatavots trīs vienību (kroņu) tā saucamais “tiltiņš”, jo tā konstrukcija atgādina tiltu. “Tiltiņa” galējie kroņi katrā pusē tiek uzmaukti uz esošā zoba, savukārt “tiltiņa” starpdaļas kronis vizuāli aizpilda zaudētā zoba vietu zobu rindā. Protezēšanas gaitā tiek būtiski noslīpēti konstrukcijas balsta zobu audi, tāpēc, ja slīpēšanai pakļautie zobi ir dzīvi un neplombēti, lai samazinātu bioloģisko cenu par zoba rekonstrukciju, kā alternatīvu nepieciešams apsvērt zoba rekonstrukciju, izmantojot zobu implantu! Lasīt vairāk!

 

Situācijās, kad zobs vēl nav zaudēts, taču nepieciešams uzlabot tā funkcionālo slodzes nestspēju

Pēc plašiem un dziļiem kariesu ārstēšanas pasākumiem, kroņa daļas spēja uzņemt košanas slodzi ir samazināta. Pie noteikta līmeņa neviendabīgā kroņa struktūra un zobu dabīgo audu apjoma samazinājums, rada augstu kroņa lūzuma risku. Nelabvēlīgākajā gadījumā pēc lūzuma kroņa daļa var būt neatjaunojama un zobs tiek zaudēts. Savlaicīga zoba kroņa daļas protezēšana, izmantojot kroni, samazina zoba zaudēšanas risku un uzlabo tā ilgtermiņa prognozi. Lasīt vairāk!

 

Situācijās, kad nav apmierinoša priekšzobu estētika un nepieciešams koriģēt zoba formu un/vai krāsu

Zobu formas un/vai krāsas korekcijas var būt aktuāla, gan tiem, kas nav apmierināti ar dabas doto, gan tiem, kas guvuši zobu defektus dzīves laikā. Mūsdienās ir plašas iespējas un izcili materiāli, lai iegūtu tieši tādu smaidu, kādu Jūs vēlaties! Lasīt vairāk!

 

Veicot neizņemamo protezēšanu uz zobiem, zobu kroņu imitācijas kīnikā Citydental ir iespējams izgatavotas dažādos veidos un izmantojot dažādus materiālus:

  • metālkeramikas kronis
  • keramikas kronis ar cirkonija karkasu
  • e.max presētās keramikas kronis
  • pilnais cirkonija kronis

 

lava_full c_59full c_57full