Neizņemamā protezēšana uz implantiem

 

Protezēšana uz implantiem ir ārstēšanas plāna noslēdzošais posms gadījumos, kad zaudēto zobu rekonstrukcija notiek, izmantojot zobu saknes imitējošus titāna sakausējuma skrūvjveida elementus – zobu implantus. Protezēšanas posmā no mākslīga materiāla tiek izgatavotas dabīgu zoba kroņu imitācijas, kas nenoņemami tiek fiksētas uz iepriekš žokļa kaulā “iedzīvinātiem” implantiem. Izgatavojamo konstrukciju veidi un to fiksācijai nepieciešamo implantu skaits mēdz būt ļoti dažāds un ir atkarīgi no sākotnējās klīniskās situācijas.

Atsevišķa zoba zaudējums

Situācijā, kad trūkst atsevišķs zobs un tā sakne, zobu implants un keramisks kronis uz tā ir visestētiskākais vaids kā aizpildīt atstarpi zobu rindā. Šādai protezēšanai ir viszemākā bioloģiskā cena, jo nav nepieciešama blakus zobu slīpēšana.

 

Atsevišķa zaudēta zoba rekonstrukcijas pirmajā posmā nepieciešama viena zobu implanta ievietošana žokļa kaulā. Sekojošajā protezēšanas posmā tiek izgatavota zoba kroņa daļa. Zobārstniecības klīnikā CityDental zoba kroņus uz implantiem iespējams izgatavot no dažādiem materiāliem, kas atšķiras pēc savām estētiskajām īpašībām.

   

Protezēšanu uz implanta var veikt kā žokļa sānu rajona, tā priekšējam zobam. Tomēr jāņem vērā, ka priekšējā zoba rekonstrukcijai ir visaugstākā estētiskā rezultāta prasības, tapēc jāizvēlas tam piemērota implantu sistēma un zoba kroņa materiāls jau pirms ārstēšanas uzsākšanas. Priekšzoba rekonstrukcijas protokols būtiski atšķiras no sānu zobu rekonstrukcijas protokola – tas ir garāks, nepieciešami vairāk posmi, nav pieļaujami kompromisi par labu zemākas kvalitātes līmeņa produktiem un kopsummā tam arī ir augstākas izmaksas. Liela nozīme estētiskā rezultāta sasniegšanā ir kaula apjoma un smaganu līnijas saglabāšanai nepieciešamajā līmenī, kas vienmēr ir izaicinājums kā zobārstam, tā pacientam.

 

Ar atbildēm uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par protezēšanu uz implantiem var iepazīties šeit!

 

Vairāk par zobu implantiem un implantu sistēmu atšķirībām var uzzināt šeit!

 

AIZVĒRT!

Vairāku zobu trūkums

Situācijā, kad trūkst trīs vai vairāki zobi, fiksēts “tilts”, kas balstās uz implantiem, nodrošina optimālu stabilitāti un estētiski funkcionālu rezultātu. Bieži trīs vai vairāk zobu trūkums ir novērojams žokļu sānu rajonā, nereti trīs balakus zobu trūkums izveidojies pēc uz zobiem balstīta “tiltiņa” salūšanas, pēc kā konstrukcija vairs nav bijusi atjaunojama. Šādos gadījumos tikai uz implantiem balstīts “tiltiņš” ir vienīgā neizņemamās protezēšanas alternatīva.

 

Zaudēto zobu rekonstrukcijai pirmajā posmā nepieciešama zobu implantu ievietošana žokļa kaulā. Sekojošajā protezēšanas posmā tiek izgatavota konstrukcija no savstarpēji savienotām kroņu imitācijām, no kurām dažas balstās uz implantiem un dažas ir kroņi-starpdaļas. Trīsvienību “tiltiņa” gadījumā divi kroņi tiks fiksēti uz diviem atsevišķiem implantiem un viens būs starpdaļa. Zobārstniecības klīnikā CityDental “tiltiņus” uz implantiem iespējams izgatavot no dažādiem materiāliem, kas atšķiras pēc savām estētiskajām īpašībām.

 

 

Protezēšanu ar “tiltiņu” uz implantiem var veikt kā žokļa sānu rajonā, tā priekšējiem zobiem. Tomēr jāņem vērā, ka priekšējā zoba rekonstrukcijai ir visaugstākā estētiskā rezultāta prasības, tāpēc jāizvēlas tam piemērota implantu sistēma un zoba kroņu materiāls jau pirms ārstēšanas uzsākšanas. Priekšzoba rekonstrukcijas protokols būtiski atšķiras no sānu zobu rekonstrukcijas protokola – tas ir garāks, nepieciešami vairāk posmi, nav pieļaujami kompromisi par labu zemākas kvalitātes līmeņa produktiem un kopsummā tam arī ir augstākas izmaksas. Liela nozīme estētiskā rezultāta sasniegšanā ir kaula apjoma un smaganu līnijas saglabāšanai nepieciešamajā līmenī, kas vienmēr ir izaicinājums kā zobārstam, tā pacientam.

 

“Tiltiņa” karkass var tikt izgatavots to atlejot vai izmantojot CAD/CAM tehnoloģijas. Lieto karkasu precizitāte ir zemāka, salīdzinājumā ar karkasiem, kuri modelēti, izmantojot īpašu datorprogrammu, un frēzēti ar automatizētu frēzi. Karkasa precizitāte ir viens no faktoriem, kas var ietekmēt pašas konstrukcijas un implantu ilgmūžību. Zobārstniecības klīnikā CityDental ir pieejami kā lieti karkasi, tā frēzēti gan no hroma kobalta sakausējuma, gan titāna. Atsevišķos gadījumos titāna karkasiem ir dodama priekšroka, jo to svars ir ievērojami mazāks par hroma kobalta sakausējuma karkasu, un titāns ir viens no bioloģiski saderīgākajiem materiāliem.

 

Ar atbildēm uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par protezēšanu uz implantiem var iepazīties šeit!

 

Vairāk par zobu implantiem un implantu sistēmu atšķirībām var uzzināt šeit!

 

AIZVĒRT!

Bezzobu žoklis

Situācijā, kad trūkst visi zobi augšējā un/vai apakšējā žoklī, zobu implanti ir vienīgā alternatīva, kas nodrošina neizņemamo protezēšanu. Neizņemamās protēžu konstrukcija imitē visu vai pēc nepieciešamības praktiski visu zobu rindu un tiek pieskrūvētas pie ievietotajiem implantiem.

Vienas no šādām neizņemamām protēžu konstrukcijām ir tā saucamās hibrīdprotēzes. Hibrīdprotēžu konstrukciju veido divi savstarpēji neatdalāmi elementi – nesošais frēzēta titāna karkasa un zobu kroņu imitācijas no kompozītmateriāla. Nesošais karkass tiek izgatavots, izmantojot CAD/CAM tehnoloģijas: kopējā protēžu konstrukcija un nesošais karkass tiek modelēts īpašā datorprogrammā, virtuāli testējot košanas slodžu sadalījumu, pēc kā karkass no titāna tiek digitāli frēzēts automātiskajā frēzē. Šādi frēzēšanas pakalpojumi Latvijā nav pieejami, tāpēc darbi tiek izgatavoti vienā no Eiropas vadošajiem dentālās frēzēšanas centriem ārvalstīs.

   

Pastāv arī citi visas zobu rindas rekonstrukcijas veidi – tie var tikt izgatavoti arī kā bloķēti metālkeramikas kroņi, atsevišķi metālkeramikas kroņi vai cirkonija oksīda kroņi, tomēr konstrukcijas un implantu ilgmūžība balstās pareizā košanas slodzes sadalījumā un precizitātē, kas izlēdz mikrokustības, ko iespējams sasniegt tikai izmantojot titānu un CAD/CAM izgatavošanas tehnoloģiju.

 

Vairāk par zobu implantiem un implantu sistēmu atšķirībām var uzzināt šeit!

 

AIZVĒRT!