Kas ir implants?

Zobu implants ir izgatavots no titāna

Implants – tā ir titāna sakausējuma skrūve, kas tiek ieskrūvēta žokļa kaulā, imitējot zaudētā zoba sakni. Implanti (skrūves) ir atšķirīgi pēc izmēriem – dažādi resnumā un garumā, un dažādi no vītnes dizaina viedokļa. Titāns ir vienīgais biosaderīgais materiāls, kas atšķiras ar lielu izturību, un organisma atgrūšanas gadījumi ir ārkārtīgi reti.

Zobu implanta ievietošana ir īsa un nesāpīga operācija ilgtermiņa rezultātam

Lai pārņemtu zaudētā zoba funkciju, īsas operācijas laikā zobu implants tiek ieskrūvēts žokļa kaulā, izmantojot lokālo anestēziju. Parasti operācija ir mazāk traumatiska kā zobu raušana. Implants nesāpīgi saaug ar kaulu un kalpo kā stingrs pamats zoba kronim vai citām protēžu konstrukcijām.

Estētika pašos pamatos

Atkarībā no situācijas ir iespējams implantu noslogot uzreiz pēc ievietošanas un piestiprināt tam zoba kroni. Tomēr, ņemot vērā, ka katras ārstēšanas prioritāte, izmantojot implantus, ir ilgtermiņa rezultāts, lēmumu par ātru noslodzi var pieņemt tikai zobārstam, rūpīgi izvērtējot medicīniskos apstākļus. ja noslodze nav iespējama nekavējoties, estētisks pagaidu kronis var tikt uzlikts līdz pareizajam brīdim, kad veikt gala rekonstrukciju.

Kādas ir uz implanta balstīta zoba restaurācijas priekšrocības?

  Uz implanta balstīts zobs:
  • ir visdabiskākais risinājums no funkcionālā un estētiskā viedokļa
  • harmoniski un dabiski iegulst zobu rindā
  • ikdienas dzīvē vizuāli un funkcionāli neatšķiras no dabiskajiem zobiem
  • nodrošina stabilu pamatni zoba restaurācijai un paglābj pacientu no tādiem parastās protezēšanas trūkumiem kā spiediena punkti un nepietiekama fiksācija, kā arī aukslējas nesedz plastmasas protēžu materiāls, kas labvēlīgi iespaido runu un garšas sajūtu
  • nav nepieciešams slīpēt blakus zobus
  • samazina kaula atrofiju, kas neizbēgami notiek pēc zoba zaudēšanas, jo implants nodod žokļa kaulam košanas slodzi, kas nenotiek pēc parastās protezēšanas

Kad izmanto zobu implantus?

Kad slimība izraisījusi zobu zaudējumu:

Gan jauniem, gan veciem smaganu vai zobu sakņu infekcija, kariess vai citas saslimšanas var izraisīt zoba zaudēšanu. Šajos gadījumos zobu implanti ir noderīga alternatīva kā atjaunot iepriekšējo izskatu un funkciju.

Kad zobs zaudēts traumas rezultātā:

Kā ikdienā, tā sportā sīka trauma var novest pie viena vai vairāku zobu ātras zaudēšanas. Arī šajos gadījumos zobu implanti palīdz atgūt dabisko smaidu un zobu funkcionalitāti. Atsevišķos gadījumos, implanti var tikt ievietoti nekavējoties pēc traumas, ja apkārtējie audi nav būtiski traumēti.

Kad zobi trūkst kopš dzimšanas:

Zobu trūkums var būt saistīts ar iedzimtību. Ja zobi nav attīstījušies vai ir izauguši nepilnīgi, zobu implanti sniedz stabilu pamatu protēzēm.

Vai zobu implanti man ir piemēroti?

Zobu implanti piemēroti gandrīz visām vecuma grupām

Zobu implanti var tikt izmantoti tiklīdz žokļa augšana ir beigusies. Ņemot vērā šo nosacījumu, implants var būt optimāls risinājums visām vecuma grupām.

Nosacījumi veiksmīgai ārstēšanai

Pamata nosacījumi veiksmīgai implantācijai ir labs vispārīgais veselības stāvoklis, laba mutes dobuma higiēna un adekvāta žokļa kaula kvalitāte un apjoms. Ja kaula apjoms nav pietiekams zobu rekonstrukcijai, izmantojot implantus, ir dažādi kaula uzaudzēšanas varianti, lai sagatavotu to veiksmīgai implantu ievietošanai.

Detalizēta situācijas izvērtēšana, diagnostikā izmeklēšana un plānošana ir ārkārtīgi svarīga

Vai implanti ir labākais risinājums katrā individuālā gadījumā, ir iespējams noteikt tikai pēc detalizētas izpētes un pārrunām ar Jūsu zobārstu. Ja visi medicīniskie nosacījumi ir ievēroti, rūpīga ārstēšanas plāna izveide ir nosacījums, lai sasniegtu optimālu ilgtermiņa rezultātu.

Vai zobu implanti ir droši?

Neatkarīgi pētījumi 40 gadu garumā

Kopš zobu implantu izgudrošanas 1960tajos gados, implantu lietošana tikusi pētīta vairāk kā 10 000 zinātniskajos pētījumos. Ilgtermiņa pētījumi, kas aptver implantu risinājumus vairāk kā 15 gadu garumā, apstiprina veiksmes faktoru lielāku par 96%.

Uzraudzība un kopšana ilgtermiņa rezultātam

Tieši tāpat kā dabīgajiem zobiem arī implantiem nepieciešama regulāra kontrole pie zobārsta un rūpīga mutes dobuma higiēna. Atbilstoša aprūpe kombinācijā ar rūpīgi izstrādātu ārstēšanas plānu ir vissvarīgākais nosacījums ilgtermiņa rezultātam.

Cik izmaksā uz implantiem balstīta zobu rekonstrukcija?

Implantēšanas izmaksas ir tikpat dažādas kā risinājumi

Kopējās ārstēšanas izmaksas ir atkarīgas no daudziem faktoriem un nosacījumiem. Izmaksas galvenokārt ir atkarīgas no:
  • Nepieciešamo implantu skaita
  • Izvēlētās rekonstrukcijas veida
  • Darba apjoma un veida zobu tehniskajā labaratorijā
  • vai nepieciešama papildus zokļa kaula audzēšanas (nepieciešama atsevišķos gadījumos)

Dabīgs zobs (pa kreisi) un implants (pa labi)