Higiēna

 

Lai mēs vienmēr būtu droši par savu mutes veselību, speciālisti iesaka vismaz reizi pusgadā apmeklēt higiēnistu. Ja tas vēl nav kļuvis par Tavu ieradumu, tagad ir īstais laiks sākt! Profesionāli veikta zobu higiēna palīdz laikus diagnosticēt kariesu, izvairīties no smaganu iekaisumiem un asiņošanas, kā arī uzturēt svaigu elpu. Ja iekaisums smaganu audos netiek ārstēts, notiek pakāpeniska zobu balstošo kaulaudu noārdīšanās, ko sauc par periodontītu. Šo slimību izārstēt vairs nevar, ārsts spēj tikai apturēt un novērst tās izpausmes.

 

CityDental zobārstniecības klīnikas piedāvā veikt dažāda veida specializētas higiēnas procedūras:

Higiēna Standart

Profesionāla zobu higiēna, kas paredzēta ikvienam cilvēkiem, kas regulāri apmeklē šo procedūru,

Higiēna Standart procedūras laikā tiek veikta zobu un smaganu stāvokļa klīniskā izmeklēšana, izmantojot jaunākās paaudzes ultraskaņas gaismas skeileri LM-PowerHand HP Light un rokas instrumentus, tiek noņemts virssmaganu un zemsmagano zobakmens, kas ir praktiski uz katra cilvēka zobiem pat tad, ja tas nav pamanāms spogulī. Savlaicīgi nenoņemts zobakmens palielina kariesa un smaganu saslimšanu risku, jo tas veicina aplikuma, kas ir baktēriju vairošanās vieta,  pastiprinātu pielipšanu zobam. Otrs ieguvums no zobu higiēnas procedūras veikšanas ir zobu dabiskās krāsas atgūšana, likvidējot mīksto aplikumu no zobu virsmām, ko nav iespējams veikt mājās, ikdienā tīrot zobus. Lai stiprinātu zobus, tie pēc pulēšanas tiek pārklāti ar fluoru saturošo gēlu.

Higiēna Pluss

Profesionāla zobu higiēna maksimālā efekta sasniegšanai un zobu dabiskās krāsas atgūšanai.

Procedūrās Higiēna Pluss laikā, lai panāktu maksimālo rezultātu tumšā aplikuma noņemšanai (piem., smēķētāju tumšais aplikums), tiek izmantota sodas strūkla (Air-Flow), kas ātri un efektīvi spēj noņemt tumšo aplikumu no zobu virsmām. Šis procedūras laikā zobu pulēšana un tumšā aplikuma noņemšana ar rotējošu birstīti tiek papildināta ar sodas strūklu. Tomēr ne visiem pacientiem un ne vienmēr šo procedūru drīkst veikt, tāpēc higiēnists tikai kabinetā var novērtēt pacienta zobu un smaganu stāvokli un ieteikt pacientam izmantot ar Air-Flow papildināto higiēnas procedūru.

Higiēna Kids

Profesionāla zobu higiēna atbilstoši bērna vecumam.

Higiēna Kids procedūra paredzēta dažādu vecumu bērniem un tā apvieno bērna mutes higiēnas veikšanu atbilstoši bērna vecumam un bērnu un vecāku konsultāciju par pareizu ikdienas zobu kopšanu, uztura korekciju, ja nepieciešams, praktisku iemaņu veidošanu.

Higiēna Medical

Procedūra, ko veic ārsts periodontologs, pacientiem ar smaganu saslimšanām.

Procedūru Higiena Medical veic ārsts periodontologs un ir paredzēta pacientiem ar smaganu saslimšanām. Papildus Standarta  hgiēnas procedūrai tiek veikta dziļā smaganu kabatu kiretāža, gingivoplastika, lēvera operācijas, zobu klīniskā kroņa pagarināšana.

Higiēna Grūtniecēm

Profesionāla zobu higiēna, ievērojot ar grūtniecību saistītās sievietes veselības izmaiņas.

Higiena grūtniecēm ir higiēnas procedūra, kur tiek saplānoti konkrēti topošajai mā’miņai nepieciešamos ārstēšanas un/vai profilakses pasākumi. Noteikti vismaz 1 reizi grūtniecības laikā jāapmeklē higiēnists. Ja ir problēmas ar smaganu veselību, grūtniecei iesaka apmeklēt higiēnistu ik pēc 3 mēnešiem. Jau I grūtniecības trimestrī būtu vēlams aiziet pie zobārsta. Gingivīts jeb smaganu iekaisums skar 60-75% grūtnieču. Bet pusei sieviešu, kurām šī problēma bijusi jau pirms grūtniecības, grūtniecības laikā tā izteikti uzliesmo. Iekaisuma attīstību stimulē estrogēna un progesterona daudzuma pieaugums sievietes organismā kombinācijā ar izmaiņām mutes dobuma mikroflorā un samazināto organisma imūnsistēmas atbildi uz iekaisumu.

Implantu higiēna

Profesionāla zobu higiēna pacientiem ar veiktu protezēšanu uz implantiem.

Pacientiem, kuriem ir veikta protezēšana uz impalntiem, jāuztur ļoti laba mutes dobuma higiēna, lai neradītu draudu zaudēt implantu, jo baktērijas, kas atrodas aplikumā, izraisa perioimplantītu – iekaisumu ap implantu. Higiēnas procedūra paredz īpašas manipulācijas ap implantu un īpašu implantu kopšanas līdzekļu izmantošanu. Bez tam bieži implantu pacientiem ir ierobežojumi ultraskaņas instrumentu izmantošanā, tāpēc higiēnistam ir nepieciešamas īpašas zināšanas un iemaņas, lai sasniegtu maksimālo rezultātu.


Higiēnas procedūra ilgst stundu. Stundu pēc procedūras nedrīkst ēst, dzert un smēķēt. Nereti pēc higiēnas smaganas un zobi var būt jutīgi.